10 نکته برای گرم نگه داشتن خانه در زمستان

ما می دانیم که زمستان چقدر سریع می گذرد. برگها طلایی می شوند و می افتند ، اما با وجود تمام شادی هایی که فصل به ارمغان می آورد ، آن را نیز با جبهه ای سرد و پر از باران ، باد و برف همراه می کند. مطمئناً می توانید گرما را افزایش دهید - اما با این حساب، صورت حساب های شما افزایش می یابد و اثرات کربن شما افزایش می یابد. پس چه کار دیگری می توانید انجام دهید؟ خوشبختانه ما نکات کارآمدی برای گرم نگه داشتن در ماه های زمستان بدون نیاز به سوزاندن گاز بیشتر یا راه اندازی آن بخاری های برقی داریم.


اتلاف حرارت در خانه را به حداقل برسانید

قبل از هر چیز بیایید به چگونگی به حداقل رساندن اتلاف گرما و نگه داشتن آن هوای گرم نگاه کنیم.

پنجره های خود را عایق بندی کنید

با کمال تعجب ، پنجره ها بخش بزرگی از اتلاف گرما در خانه شما هستند و برخی تخمین ها حاکی از آن است که 10 درصد از کل گرما به روش خود انجام می شود. دو سوم انرژی از دست رفته به دلیل تابش گرما از طریق شیشه پنجره و بقیه ناشی از هدایت از طریق قاب و نشت هوا در اطراف پنجره است.
بنابراین در این مورد چه کاری می توانید انجام دهید؟ خوب ، نصب پرده یا پرده اولین قدم است. این امر از بیشترین اتلاف گرما در اثر تشعشع جلوگیری می کند.
در مرحله بعد ، در اطراف قاب پنجره برای وجود هر گونه سوز. می توان آنها را با استفاده از نوارهای فوم ارزان قیمت و خود چسب محکم کرد ، اگرچه ممکن است زیاد طول نکشد. نوارهای فلزی یا پلاستیکی که دارای برس هستند ، راه حل گرانتر اما موثرتری را ارائه می دهند. علاوه بر این ، می توانید هرگونه شکاف هوا را با یک درزگیر حرارتی بپوشانید.
آگاه باشید که بسیاری از پنجره ها با تهویه هوای کنترل شده نصب می شوند. این باعث می شود هوای تازه بوجود بیاید که در آن تراکم و رطوبت کاهش می یابد - بنابراین یادتان باشد که آن دریچه ها را نپوشانید!

10 نکته برای گرم نگه داشتن خانه در زمستان


اطراف درهای خود را بپوشانید

یکی دیگر از راه های نگه داشتن هوای گرم در داخل و عدم نفوذ هوای سرد به داخل خانه این است که درهای خود را بپوشانید. این که آیا باد سردی در حال نفوذ از لای درز است یا باد در سوراخ کلید سوت می زند ، چند راه حل ساده وجود دارد که می توانید نصب کنید.

درزگیر نصب کنید:  فاصله بین پایین در و قاب بیشترین فاصله را دارد و بنابراین نصب نوار برس ، مسدود کننده سوز هوا یا فلپ لولایی در اینجا تا حد زیادی سوزها را کاهش می دهند. که در اکثر فروشگاه های می توان خریداری کرد و به سادگی نوار را به اندازه لازم و با پیچ و مهره نصب کرد.

نوارهای فوم را نصب کنید:  نوارهای فوم که برای نصب در لای درز طراحی شده اند ، فضای بین در و قاب را می بندند و هیچ شکافی را باقی نمی گذارند. به همین ترتیب ، نوارهای برس کوچکتربرای نصب در شکاف های باریک اطراف در طراحی شده اند.

درزگیر سیلیکونی:  مقرون به صرفه ترین راه حل برای از بین بردن سوز سرما ، درزگیرسیلیکون را می توان در اطراف قاب ثابت کرد. فقط مراقب باشید که به دستان شما نچسبند!

پوشاندن سوراخ کلید:  سوراخ های کلید به راحتی با نصب یک محافظ سوراخ کلید در قسمت بیرونی درب نصب می شوند. می توانید خودتان آن را در چند دقیقه نصب کنید.

10 نکته برای گرم نگه داشتن خانه در زمستان


اتاق زیر شیروانی را عایق بندی کنید

خانه های بدون عایق می توانند تا یک چهارم گرمای خود را از طریق سقف شیروانی  به هدر می روند. این بدان معناست که عایق بندی اتاق زیر شیروانی شما نه تنها می تواند آرامش را در ماه های زمستان افزایش دهد ، بلکه باعث صرفه جویی عمده در هزینه مصرف انرژی می شود. در حقیقت ، با عایق بندی سقف نسبتا فرسوده باید سالها دوام بیاورد و هزینه خود را چندین برابر در صرفه جویی در قبض انرژی پرداخت کند.

گذاشتن عایق زیر شیروانی:  تا زمانی که پشت بام مسطح را عایق بندی نکنید ، هیچ مشکلی در تراکم وجود ندارد و دسترسی ایمن به اتاق زیر شیروانی دارید ، خودتان عایق بندی را نسبتاً آسان می کنید. انواع عایق ها مانند پشم معدنی وجود دارد که می توانید آنها را خریداری کرده ، اندازه آنها را برش دهید و به سادگی بین تیرچه های کف قرار دهید. برای اطمینان از حداکثر بازده حرارتی ، باید تخته های کف روی عایق نصب شود - و از مزایای بیشتری برخوردار خواهید بود که بتوانید در زیر شیروانی قدم بزنید.

عایق کاری سقف:  هنگامی که صحبت از عایق بندی سقف می شود - مهمترین نقطه اتلاف حرارت در زمستان - عایق فوم ، فایبرگلاس یا پشم باید در بین آنها نصب شود و تخته های عایق سفت و محکم بر روی تیرها نصب شوند. از آنجا که این یک کار بسیار بزرگ است ، ما به شما توصیه می کنیم از یک کارشناس عایق بندی استفاده کنید تا مطمئن شوید که درست انجام شده است.

دسترسی به جاهای سخت:  اتاقهای زیر شیروانی می توانند شکل های عجیب و غریبی داشته باشند و گوشه ها و گوشه های کوچک ناخوشایند از اینجا و آنجا بیرون زده و هوای گرم شده را آزاد می کند. اگر این مورد در ملک شما وجود دارد ، کارشناسان می توانند عایق مناسب مانند پشم معدنی یا سلولز تصفیه شده را در آن نواحی با شکل عجیب و غریب را حل کنند.

با سقف تخت چه باید کرد:  وقتی صحبت از عایق بندی سقف مسطح می شود ، این کار باید از بالا انجام شود. برای انجام این کار ، باید لایه ای از تخته عایق را در بالای لایه فعلی سقف مقاوم در برابر آب و هوا نصب کنید و بعد از آن یک لایه دیگر اضافه کنید تا سقف را کاملا بپوشانید. این کاری است که حتما یک کارشناس باید آن را انجام بدهد.

10 نکته برای گرم نگه داشتن خانه در زمستان


آب بندی لوله کشی نشتی

آیا نقاط گرم و سرد در خانه خود را تجربه می کنید؟ آیا فیلترهای هوا با سرعت نگران کننده ای مسدود می شوند؟ در مورد سیستم تهویه مطبوع خود چطور - آیا مجبور شدید دیر آن را تعمیر کنید؟ اگر چنین است ، ممکن است داکت نشتی داشته باشید. اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که محل نشت را پیدا کرده و آن را آب بندی کنید.
متأسفانه - و تا زمانی که ایمن باشد - باید داکت ها خود را بررسی کنید تا محل نشتی را پیدا کنید. هنگامی که نشت را پیدا کردید ، چند گزینه در اختیار دارید:

فاصله هوا را با استفاده از نوار عایق بندی بپوشانید:  چسب عایق بندی را با استفاده از تفنگ یا قلم مو انجام بدهید. برای آب بندی داکت با استفاده از محصولی مانند Aeroseal باید از یک کارشناس کمک بگیرید.
آب بندی داکت زیرزمینی یا داکتی که با دست به آنها دسترسی ندارید به احتمال زیاد به یک تیم حرفه ای برای انجام این کار نیاز دارید.

10 نکته برای گرم نگه داشتن خانه در زمستان

نکاتی برای گرم نگه داشتن خانه بدون گرما

پوشاندن درزهای درهای اتاق ها

این فقط درب ورودی شما را عایق بندی نمی کند تا خانه شما را در ماه های سرد زمستان گرم و راحت نگه دارد. نصب نوارهای درزگیر در اطراف درها و استفاده از وسایل سوزگیر در زیر درها از ورود هوای گرم به داخل اتاق هایی که هنوز گرم نشده اند جلوگیری می کند.

از پنکه های سقفی خود به صورت عاقلانه ای استفاده کنید

تغییر جهت پنکه سقفی باعث می شود هوای گرم دوباره به داخل اتاق بازگردد. برای به حداکثر رساندن کارایی ، سرعت فن را روی دور کند تنظیم کنید. همچنین باید یک پنکه در بالای راه پله خود نصب کنید تا هوای گرم را که از طبقات بالا می آید به عقب برگرداند.

یک ترموستات هوشمند تهیه کنید

نصب ترموستات هوشمند به شما این امکان را می دهد تا سیستم گرمایش خانه خود را متناسب با روال معمول خود تنظیم کنید. از طریق برنامه ها و کنترل های گرمایش هوشمند ، می توانید اطمینان حاصل کنید که خانه شما فقط در مواقعی که به آن نیاز دارید گرم باشد.

پتو برقی

یک روز طولانی گذشت ، چشمان شما سنگین شده و برای خواب آماده هستید. سپس ، درست هنگامی که زیر لحاف میروید ، ملحفه های سرد بی رحمانه به شما خوش آمد می گویند. پتوهای برقی به کمک شما می آیند. با روشن کردن پتوی برقی به مدت 10 دقیقه می توانید به راحتی خوابی آرام و دنجی را تجربه کنید.

بالشتک های تشک گرم شونده

در همین راستا ، یک تشک گرم شده ، هزینه شما را کاهش می دهد تا تخت خواب شما را در شب گرم کند. بالشتک های تشک را زیرملحفه خود قرار دهید و قبل از خواب، آن را چند دقیقه روشن کنید.

گرما را حفظ کنید

شاید بدیهی ترین نکته در این لیست ، گرم نگه داشتن آن است ، سطح دنج در خانه شما را افزایش دهد. مهم این است که به جای لباس های ضخیم تر ، می خواهید چند لایه لباس بپوشید. این به این دلیل است که هوای محبوس شده بین لایه های لباس شما عایق حرارتی است. همچنین اگر در خانه بسیار فعال هستید و نمی خواهید بیش از حد گرم شوید و یا عرق کنید - می توانید یک یا دو لایه از لباس هایتان را کمتر کنید تا احساس خنکی مطلوبی داشته باشید.

بله! با این نکات مهم و البته کارآمد می توانید بدون نیاز به صرف هزینه بیشتر در مصرف انرژی، خانه خود را در زمستان گرم نگهدارید.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
۰۲۱-۵۳۸۱۵
[email protected]