راه های خنک شدن در مواقع قطعی برق

هنگامی که برق قطع می شود ، معمولاً در بدترین زمان است ، و ما را در جستجوی جایگزین مناسب قرار می دهد. خوشبختانه ، در حالی که منتظر وصل مجدد هستید ، چند گزینه دارید. از این فرصت استفاده کنید و اقدامات لازم را برای خنک کردن خانه خود انجام بدهید تا در چالش بعدی درگیر گرمای ناشی از قطعی برق نشوید.


به طور طبیعی دمای خود را کاهش دهید

دوش آب سرد گرفتن

اگر نیاز به رهایی سریع از گرما دارید ، دوش آب سرد یکی از بهترین گزینه های موجود است. حتی اگر برق را به طور موقت قطع شده ، هنوز باید مقدار زیادی آب خنک در دسترس داشته باشید. دوش گرفتن با آب سرد مزایای دیگری نیز دارد علاوه بر اینکه شما را خنک می کند. دوش آب سرد می تواند خلق و خوی شما را افزایش دهد ، هوشیاری شما را افزایش دهد ، کاهش وزن را تحریک کند ، استرس و افسردگی را کاهش دهد و ایمنی و گردش خون را بهبود بخشد. [1]


از محصولات بدن منتول یا نعناع استفاده کنید

برخی از لوسیون ها و ماسک های بدن معمولی خود را که احساس خنکی موقت داشته و با منتول یا نعناع پر شده اند ، کنار بگذارید. اگر لوسیون های کم عطر یا بدون بو دارید ، یک یا دو قطره کوچک اسانس نعناع را در حدود یک قاشق غذاخوری به لوسیون بدن یا روغن آفتابگردان اضافه کنید و روی آن بمالید. بلافاصله اثرات خنک کننده را احساس خواهید کرد.


هیدراته بمانید

هنگامی که می خواهید درجه حرارت خود را تنظیم کنید ، هیدراتاسیون مناسب ضروری است. هیدراته بمانید تا بتوانید به طور موثر عرق کنید. بدون آب کافی ، بدن شما باید بیشتر تلاش کند تا آب اضافی برای عرق پیدا کند. کمبود آب بدن می تواند شما را در آب و هوای خشک فریب دهد زیرا عرق سریعتر تبخیر می شود ، بنابراین بهتر است ایمن باشید و در طول روز به نوشیدن ادامه دهید. [2]


برای خنک ماندن از فریزر خود استفاده کنید

ملحفه های خود را خنک کنید

ملحفه ها واقعاً چیزی نیست که شما در مورد قرار دادن در فریزر خود فکر کنید ، اما در واقع می تواند در مدت زمان کوتاهی که احساس گرمای بیش از حد می کنید ، آسوده بخش باشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که ملحفه های خود را در یک کیسه پلاستیکی مانند یک کیسه مواد غذایی تمیز قرار دهید و آنها را در فریزر بگذارید تا زمان استفاده از آنها برسد. مهم است که از کیسه پلاستیکی استفاده کنید تا مطمئن شوید رطوبت به طور ناخواسته در ملحفه نفوذ نمی کند. بدن شما بعد از چند دقیقه رختخواب شما را گرم می کند ، اما از گرما به طور موقت رهایی می یابد. [3]


خوردنی های منجمد درست کنید

قبل از عادی شدن تهویه مطبوع ، مردم برای خنک ماندن در روزهای گرم به مواد شیرین مانند بستنی ، یخمک ها و بستنی قیفی روی می آوردند. از این فرصت برای اینکه بتوانید خانواده را دور هم جمع کنید و چیزی شیرینی تارت خوشمزه درست کنید استفاده کنید! دستورالعمل های یخمک های میوه ای را به صورت آنلاین بررسی کنید و از محصولات تابستانی و آب میوه های خود برای تهیه خوردنی های دلچسب استفاده کنید.


از پنکه های خود حداکثر استفاده را ببرید

پنکه ها نسبتاً مقرون به صرفه هستند و می توان از آنها برای خنک نگه داشتن خانه در حالی که منتظر وصل مجدد برق هستید استفاده کرد.


یک سیستم تهویه متقابل در خانه خود ایجاد کنید

شما می توانید خانه خود را با استفاده از تهویه متقاطع که با بازکردن درها و پنجره ها ایجاد می شود و تنظیم اندازه و محل بازشوها برای تهویه قسمتهای مختلف خانه خود ، خنک کنید. اگر می خواهید بیشتر خانه خود را خنک کنید ، پیشنهاد می کنیم هوا را مجبور کنید مسیرهای طولانی تری را بین ورودی و خروجی طی کند.

سعی کنید از پنجره کوچکتری که نزدیک سایه به عنوان ورودی استفاده کنید تا هوا وارد خانه شود ، سپس از پنجره یا درب بزرگتر برای خروج هوا استفاده کنید. این باعث افزایش سرعت جریان هوا در خانه شما و بهبود اثر خنک کنندگی می شود. البته ، می توانید پنجره ها و درهای مختلف خانه خود را امتحان کنید تا ببینید چه چیزی برای شما مناسب تر است. بهتر است وقتی الگوی تهویه متقابل پیدا می کنید ، تمام پنجره ها و درهای دیگر را بسته نگه دارید. [4]

همچنین می توانید با استفاده از دو پنکه استاندارد یک باد متقابل ایجاد کنید. یکی را رو به بیرون پنجره در اتاقی قرار دهید که می خواهید خنک تر آن باشد. سپس ، از پنکه دوم برای ایجاد جریان هوا به طرف پنکه اول استفاده کنید. پنکه دوم را طوری تنظیم کنید که رو به داخل باشد و یا در مقابل پنجره دوم باشد یا هوا را به داخل اتاق فشار دهد. این به گردش هرگونه هوای مانده کمک کرده و هوای تازه تر و سردتری به ارمغان می آورد.


ساخت قلعه پنکه

اگر تعداد زیادی پنکه در دسترس دارید ، آنها را در اطراف خانه خود در اتاقهایی که بیشتر از آنها برای خنک کردن خانه در طول روز استفاده می کنید ، قرار دهید. اگر خانه شما فاقد پنکه سقفی است ، این امر برای اطمینان از جمع نشدن هوای گرم در اتاقهایی که استفاده می کنید بسیار مفید خواهد بود.


زود بیدار شوید تا بر گرما غلبه کنید

پنجره خود را باز کنید

سحرخیز باش تا کامروا شوی! زود بیدار شوید تا از هوای صبح برای خنک کردن خانه خود قبل از شروع گرم شدن در خارج استفاده کنید. چند سانت قبل از ساعت 7 صبح پنجره ها را باز کنید و باید بتوانید مقداری از هوای خشک و سرد صبح را به خانه خود هدایت کنید. هنگامی که هوا شروع به گرم شدن می کند ، می توانید پنجره ها را ببندید و پرده ها را بکشید تا خانه خنک بماند. یا سعی کنید سیستم تهویه متقاطع را که در بالاتر توضیح دادیم تنظیم کنید.


صبح غذا درست کنید

وسایل آشپزخانه هنگام پخت و پز گرما تولید می کنند ، بنابراین اگر تهویه مطبوع شما خارج است ، سعی کنید همه چیز را صبح آماده کنید تا وقتی هوا گرمتر می شود به خانه گرما اضافه نکنید. همچنین می توانید چند وعده غذای بدون آشپزی تهیه کنید تا وقتی که برق مجددا متصل شود ، که برای زمان قطعی برق نیز مفید است!


تغییرات کوچک برای بهینه سازی سرمایش

روی پرده های تیره سرمایه گذاری کنید

استفاده از پرده های تیره یکی از ارزان ترین راه ها برای خنک نگه داشتن خانه در تابستان است. این به بازتاب نور خورشید و دور نگه داشتن آن از خانه کمک می کند. پرده های تیره می توانند میزان گرمای ورودی از پنجره ها را تا 24 درصد کاهش دهند. [5] آنها همچنین به شما کمک می کنند کمی بهتر بخوابید.


ملحفه های خود را تغییر دهید

با گرم شدن ملحفه های پنبه ای یا کتان ، تنفس راحت تری برای بدن ایجاد می شود. این پارچه ها شب ها در مقایسه با مواد پشمی یا مصنوعی روی پوست خنک تر هستند. به همین ترتیب ، برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد ، باید با پارچه های خنک بخوابید.


قطعات الکترونیکی را از برق بیرون بکشید

برخی لوازم الکترونیکی مانند لوازم آشپزخانه شما کمی گرما تولید می کنند. اگر از آنها استفاده نمی کنید ، بهتر است آنها را از برق بکشید تا میزان گرمای خانه کاهش یابد. اگر باید آنها را روشن بگذارید ، نباید نزدیک نور خورشید باشند و همینطور روی هم قرار نگرفته اند. بهتر است بین هر وسیله الکترونیکی 5 تا 7 سانتی متر فاصله باشد. [6]


از دستگاه رطوبت گیر استفاده کنید

اگر در آب و هوای مرطوب زندگی می کنید ، رطوبت گیرها می توانند راه حلی برای گریز از  از گرما در زمان خاموشی برق باشند. همچنین می تواند شانس رشد کپک  را کاهش دهد. اگر می خواهید در طول روز بیرون از خانه هستید ، یک رطوبت گیر در وسط اتاقی قرار دهید که از آنجا بیشتر از آن استفاده می کنید- مانند اتاق خواب یا اتاق نشیمن . وقتی خواب هستید یا زمان زیادی را در اتاق خود می گذرانید آن را خاموش کنید تا سطح رطوبت مناسب باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
۰۲۱-۵۳۸۱۵
[email protected]