انتخاب بخاری کم مصرف

آیا شما یک اتاق در خانه یا محل کار خود دارید که در زمستان سرد می شود ، و آیا می خواهید روشی مقرون به صرفه برای گرم کردن آن داشته باشید؟ بسیاری از تولیدکنندگان بخاری های برقی پرتابل دوست دارند "بهره وری انرژی" خود را به عنوان نقطه فروش معرفی کنند. اما ما برای شما یک راز کوچک را فاش می کنیم: همه بخاری های برقی در تبدیل انرژی الکتریکی به گرما 100 درصد کارآمد هستند.

بله درست خواندید همه آنها ، حداقل روی کاغذ. ولی مشکل این است که الکتریسیته ای که یک بخاری برقی "کم مصرف" را تغذیه می کند ممکن است از هر تعداد منبع سوخت ناکارآمد مانند نفت یا زغال سنگ تامین شود. به عبارت دیگر ، در حالی که بخاری های به اصطلاح کارآمد در تبدیل برق به گرما کارآمد هستند ، اما در منبع آنها در واقع کم هزینه ترین راه برای گرم کردن خانه شما هستند.

همانطور که گفته شد ، بخاری برقی قابل حمل و برقی راهی ارزان برای تکمیل سیستم گرمایش اصلی خانه شما است. و در برخی موارد ، ممکن است تنها گزینه شما باشد ، به ویژه اگر می خواهید از نصب هرگونه تجهیزات یا لوله کشی به طور دائم در خانه خود اجتناب کنید.

انتخاب بخاری کم مصرف

بنابراین ، سوال اصلی این نیست که یک بخاری فضایی با کارایی بالا چقدر کارآمد است ، بلکه این است که چقدر در گرم کردن فضای مورد نظر موثر است. با در نظر گرفتن این موضوع ، بیایید نگاهی به دو نوع اساسی از بخاری های برقی برای گرم کردن مکانهای سرد در خانه خود بیندازیم.


بخاری های همرفتی

مانند اجاق گاز ، بخاری های همرفتی با گرم کردن هوا در یک فضای مشخص کار می کنند. بیشتر بخاری های برقی نوع همرفت از یک عنصر الکتریکی برای انتقال گرما به سیال ، معمولاً روغن یا یک سری صفحات سرامیکی استفاده می کنند ، که سپس گرما را به هوای اطراف آنها می تاباند.

بر خلاف بخاری های برقی به روش احتراق ، که برای ایجاد گرما گاز ، نفت یا نفت سفید می سوزانند ، بخاری های همرفتی دود مضر ساطع نمی کنند و بنابراین ، برای استفاده در داخل خانه ایمن هستند. علاوه بر این ، روغن انتقال حرارت مورد استفاده در این نوع گرمکن هرگز نیازی به تعویض ندارد.

بخاری های سرامیکی به سبک همرفتی ممکن است شامل یک فن و نوسان باشد تا به گردش هوای گرم شده در یک اتاق کمک کند. در حالی که یک فن در دستگاه شما ممکن است به گرم شدن سریعتر فضا کمک کند ، لزوماً آن را به طور کارآمدتر (از نظر انرژی) نسبت به بخاری بدون فن گرم نمی کند.

ما بخاری برقی از نوع همرفتی را در فضاهای زیر توصیه می کنیم:

 • اتاق خواب (بخاری های همرفتی فن دار برای اتاق خواب با کودکان و حیوانات خانگی توصیه می شود زیرا اکثر آنها درهنگام تماس خنک هستند)
 • دفاتر
 • اتاق نشیمن
 • زیرزمین


بخاری های مادون قرمز

بخاری های مادون قرمز به این دلیل نامیده می شوند که از اشعه مادون قرمز (نگران نباشید ، کاملاً بی خطر است) برای گرم کردن اجسام و افراد مستقیم در محدوده دید خود استفاده می کنند ، بر خلاف گرم کردن هوای اطراف آنها. به باربیکیو یا آتش اردوگاه فکر کنید که غذا را با حرارت مستقیم می پزد. مشابه همان قانون بر اینجا نیز حکم فرماست.

در حالی که بیشتر بخاری های همرفتی برای گرم کردن فضا به زمان نیاز دارند ، مزیت اصلی بخاری های مادون قرمز این است که می توانید بلافاصله گرما را احساس کنید. به عبارت دیگر ، در حالی که بخاری های همرفت به طور کلی در گرم کردن فضاها به مرور زمان بهتر عمل می کنند ، بخاری های مادون قرمز عموماً در گرمایش مکان های داخل یک فضا بهتر عمل می کنند.

و همچنین چیزی به نام "بخاری های سهمی" وجود دارد. این بخاری ها از یک کاسه فلزی در پشت سیم پیچ حرارتی برای کمک به تمرکز جهت حرارت تابشی استفاده می کنند و می توانند آن گرما را به طرز شگفت آوری در این جهت بسیار دور کنند. اگر می خواهید به مدت طولانی در یک مکان بنشینید یا کار کنید ، بخاری های مادون قرمز سهمی یک انتخاب عاقلانه هستند.

همه بخاری های مادون قرمز درخشندگی قابل مشاهده و نارنجی ایجاد می کنند که برای برخی از افراد جذاب است ، اما برخی دیگر ممکن است باعث حواس پرتی شوند.

ما بخاری برقی مادون قرمز یا سهمی را در مکان های زیر توصیه می کنیم:

 • گاراژها
 • سوله ها
 • دفاتر و دیگر فضاهای کاری
 • مناطق زیرزمین
 • اتاق خواب بدون کودک یا حیوانات خانگی (به یاد داشته باشید: هرگز وقتی بخاری روشن است نخوابید!)


و اما سخنی درباره ایمنی

مانند هر وسیله برقی ، هنگام استفاده از بخاری برقی همیشه خطر آسیب دیدگی وجود دارد. کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده تخمین می زند که بخاری های قابل حمل سالانه حدود 1200 نفر را مجروح می کند. ناگفته نماند ، بخاری های برقی در صورت استفاده نادرست خطر احتمالی آتش سوزی را افزایش می دهند.

انتخاب بخاری کم مصرف


برای ایمن ماندن ، هنگام استفاده از بخاری برقی کم مصرف انرژی ، بهترین اقدامات زیر را توصیه می کنیم:

 1. تمامی اطراف بخاری خود را حداقل یک متر از دیوارها ، تخت ها ، پرده ها ، کاغذ ، لباس و هر چیز دیگری که ممکن است آتش بگیرد ، دور نگه دارید.
 2. هرگز سیم بخاری برقی را زیر فرش یا قالیچه نگذارید
 3. ازاستفاده کردن سیم های سیار خودداری کنید
 4. بخاری خود را از آب دور نگه دارید و در صورت خیس بودن از دست زدن به آن خودداری کنید
 5. همیشه بخاری خود را روی یک سطح پایدار و هموار قرار دهید که در آن زمین نخورد
 6. بخاری خود را بدون مراقبت یا هنگام خواب رها نکنید
 7. بخاری های برقی را در محلی قرار دهید که کودکان یا حیوانات خانگی نتوانند به آنها دست بزنند
 8. قبل از لمس یا جابجایی بخاری خود حداقل 25 دقیقه صبر کنید
 9. در صورت داغ بودن قسمتی از سیم یا پریز ، فوراً بخاری خود را از برق کشیده و به تولید کننده محصول خود اطلاع دهید.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
۰۲۱-۵۳۸۱۵
[email protected]